Skip to content

UMIAR

 

UMIAR to minimalistyczna biżuteria dla wymagających, dbających o każdy szczegół kobiet. Jest w całości wykonywana ręcznie, przez dwie wspaniałe kobiety Malwinę oraz Magdę.

Jeżeli ktoś z Was nadal nie ma pomysłu na świąteczny prezent, marka UMIAR z pewnością dostarczy Wam inspiracji!

Zapraszamy do wywiadu 🙂

Skąd pomysł na stworzenie biżuterii minimalistycznej? Jest wiele marek, które charakteryzują się właśnie minimalizmem.

Zaczynając  tworzyć naszą biżuterię,  nie zastanawiałyśmy się nad stylem jaki ona będzie reprezentować. Działałyśmy zgodnie z naszym poczuciem estetyki. Od  początku wiadome było, że projekty, które powstaną będą zdecydowanie minimalistyczne, z umiarem, bo po prostu lubimy oszczędność wyrazu i proste formy.

Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele marek tworzących minimalistyczną biżuterię, ale nie mogłyśmy tworzyć w innym nurcie i szukamy w nim swoich pomysłów. Po prostu ten styl odzwierciedla to, co nam się podoba i co same lubimy nosić. Poza tym wydaje nam się, że nasza biżuteria jest na tyle uniwersalna, że pasuje do każdego looku i osobie w każdym wieku. Chcemy tworzyć piękne, ponadczasowe projekty, które nie podlegają modom i zawsze będą wyglądać dobrze.

 

 

 

Kto tworzy markę UMIAR?

UMIAR to: Magda Brzozowska i Malwina Wysińska. Poznałyśmy się w czasie studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Magda kontynuowała studia, wcześniej obroniła pracę licencjacką na tym same wydziale. Malwina po zdobyciu inżyniera na Architekturze PW postanowiła rozwijać się w nowym kierunku. Zanim zaczęłyśmy tworzyć biżuterię pracowałyśmy razem nad paroma innymi projektami na uczelni. Rozumiałyśmy się bez słów, widziałyśmy te same potrzeby odbiorców, odpowiadała nam ta sama stylistyka. Stworzenie czegoś razem poza uczelnią było tylko kwestią czasu.

 

Czym inspirujecie się tworząc nowe projekty?

Przy tworzeniu potrafi nas zainspirować dosłownie wszystko, ale priorytetem jest materiał, możliwość jego obróbki i nadawanie mu nowych kształtów. Zazwyczaj bazujemy na prostych geometrycznych formach. Staramy się też łączyć elementy na zasadzie kontrastów i przeciwstawień: transparentny / pełny,  sztywny / elastyczny.

 

Jak przebiega proces tworzenia Waszej biżuterii?

Projektowanie, szkice, rozmowy, praca w materiale, prototypy- to początek pracy, najprzyjemniejszy, ale zarazem i najkrótszy.

Jeżeli czujemy, że osiągnęłyśmy zadowalającą formę, przechodzimy do procesu wytwarzania. Wykonanie odpowiedniej ilości egzemplarzy jest dość czasochłonne. Z uwagi na to, że wszystkie modele wykonujemy ręcznie przy użyciu różnych narzędzi i tylko we dwie, nasza biżuteria jest wykonana precyzyjnie. Niektóre z modeli, tj. naszyjniki TUBUS są dodatkowo malowane ręcznie, przez co każdy model jest niepowtarzalny. Takiej cechy poszukujemy również podczas końcowego efektu w naszych kolekcjach.

Czy uważacie, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?

Możemy zaobserwować coraz większe zainteresowanie tematem mody i jego światem.

Najczęściej możemy oceniać to z perspektywy osób mieszkających w wielkiej aglomeracji, ale dzięki dzisiejszym mediom i technologii sięga ono daleko poza ich granice. Estetyka jest ważna dla Polaków. Widać też coraz większą świadomość i chęć jej posiadania w kwestii pochodzenia materiałów, jego składu, jaką ścieżkę wytworzenia przeszły, czy są proekologiczne czy np. odpowiednie dla wegan. Wiedza w tym zakresie jest pożądana przez ludzi.

Reasumując, społeczeństwo podąża właściwą ścieżką.

 

www

 fb

     instagram

 

 

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz