Skip to content

Pracownia Klimek – krawiectwo najwyższej jakości

1

Klasyka i innowacja, elegancja i wygoda. Pracownia Klimek tworzy marynarki dla mężczyzny ceniącego zarówno nienaganny wygląd, jak i komfort noszenia. Twórca pracowni Michał czuwa, nad procesem powstawania każdego elementu garderoby. Poznajcie nonszalanckiego kreatora stylu, który z prędkością światła podbija wrocławskie salony.

Pracownia Klimek- dumnie brzmi. Co kryje się pod tak kunsztowną nazwą?

Nie uważam, by nazwa brzmiała jakoś wyjątkowo dumnie. Przed założeniem firmy myślałem nad nazwą pracownia krawiecka, jednak jest wiele pracowni krawieckich. Nie chciałem, by moja pracownia była jedną z wielu, dlatego w nazwie znalazło się moje nazwisko.

about-28.04

Kto tworzy Twój zespół?

Na początku działałem sam. To był bardzo trudny czas, ogrom obowiązków zabierał 25 godzin na dobę. Po krótkim czasie zaprosiłem do współpracy brata Tomasza. Od maja jest z nami jeszcze Karol Kwiatkowski, a niedawno w zespole znalazł się również Charles Gigamesh Green. Chłopaki zajmują się dosłownie wszystkim (prócz szycia ;)) dzięki czemu codziennie mam w kalendarzu kilka godzin na projektowanie, krojenie lub szycie. Do zespołu należą również dziewczęta, które szyją o wiele szybciej niż ja 😉 Ponadto są z nami zaprzyjaźnieni rzemieślnicy, fotografowie, graficy, informatycy. Wszyscy ludzie zaangażowani w działania Pracowni to prawdziwi pasjonaci swojego fachu. Bez ich doświadczenia i zaangażowania nie byłoby Pracowni Klimek.

 Jak doszło do powstania Twojej marki?

Nie lubię określenia marka, choć po części można tak to nazywać. Początki mojego krawiectwa to czas kiedy pracowałem jeszcze za kierownicą. Byłem kierowcą taksówki oraz kierowcą limuzyny na weselach, wieczorach panieńskich i kawalerskich. Wymagało to ode mnie bardziej formalnego stroju, więc sięgnąłem po garnitur. Szybko zobaczyłem jak wiele mężczyzna zyskuje, gdy zakłada marynarkę. Dodaje to pewności siebie, ludzie postrzegają cię inaczej, otwierają się przed tobą drzwi, których wcześniej nie widziałeś. Na początku były to perełki znalezione w lumpeksach, później przerabiane i dopasowywane do swoich potrzeb. Cały czas poszukiwałem marynarki idealnej, jednak ciężko było mi znaleźć na wieszaku to co miałem w głowie, dlatego podjąłem naukę zawodu u mistrzyni krawieckiej. Równolegle zgłębiałem wiedzę na temat męskiej elegancji na blogach oraz forach internetowych. Hobby przerodziło się w pasję oraz styl życia, a niedawno w firmę, którą dziś kieruję.

14560083_1186363981410848_7975617380113973282_o

Co Cię inspiruje?

Najmocniej inspiruje ulica, bo to tam się wychowałem. Kilka lat uprawiałem sport ekstremalny jakim jest bmx. Dziś już nie skaczę, ale nadal kocham rower i wolność, którą daje jazda na nim. Gdy myślałem o szyciu i założeniu marki/pracowni to chęć połączenia streetwearu z klasyczną elegancją, była instynktownie wybraną drogą. Ponadto inspiracji szukam w ludziach i w książkach. Dużo wolnego czasu spędzam na obserwowaniu ludzi. Nad rzeką, w kawiarni, w bibliotece, w sklepie – wszędzie gdzie jestem lubię obserwować.

1st Collection Backstage from Pracownia Klimek on Vimeo.

 Komu dedykujesz Twoje produkty?

 Nasze ubrania i ręcznie szytą galanterię skórzaną dedykujemy mężczyznom świadomym swojego stylu. Tym, dla których marynarka to coś więcej niż tylko uniform, tym którzy cenią najlepszą jakość materiałów, ich różnorodność, unikatowość, nietuzinkowe rozwiązania, a także serwis i doradztwo na najwyższym poziomie. Grupa mężczyzn świadomie budujących garderobę jest coraz większa. Myślę, że to ogromna zasługa męskich blogów, które w ostatnim czasie zyskały na popularności.

Czy możesz zdradzić jak przebiega proces tworzenia marynarki?

Proces tworzenia marynarki jest bardzo złożony. Na początku jest rozmowa z klientem, coś jak wywiad środowiskowy. Najpierw omawiamy szczegóły projektu. Gdzie i jak ubranie będzie użytkowane, jaki styl preferuje klient. Wszystkie marynarki szyte w naszej pracowni są personalizowane i tworzone specjalnie dla zamawiającego. Można szachować różnymi parametrami i dostosować ją do swoich upodobań: jedno-, dwurzędówka, kieszenie nakładane/naszywane lub wpuszczane, z patką lub bez patki, pół podszewka lub pełna podszewka, rękaw klasyczny lub ze ściągaczem, szelki lub ich brak. Jesteśmy w stanie zaspokoić najbardziej wymagających klientów. Posiadamy w ofercie szeroki wybór tkanin włoskich i angielskich z topowych tkalni, jak również pojedyncze kupony unikatowych materiałów. Po ustaleniu wszystkich szczegółów zamówienia, wybraniu tkaniny zasadniczej oraz koloru podszewki, zbieram miary i wszystkie informacje przekazuję zespołowi szyjącemu. To co dzieje się dalej jest już tajemnicą Pracowni. W tym miejscu mogę dodać, że wszystkie nasze marynarki powstają na końskim włosiu i szyte są wyłącznie z naturalnych tkanin.

 

 Łączysz szyk, kunszt i wygodę. Możesz opowiedzieć skąd pomysł na stworzenie eleganckiej męskiej marynarki, która jest niesamowicie wygodna i funkcjonalna?

Tak jak powiedziałem już wcześniej kiedyś dużo czasu spędzałem na rowerze. Funkcjonalność i wygoda ubrań, które nosiłem w tamtym czasie to coś co chciałem przemycić do marynarki. Jednocześnie nie chciałem zmieniać jej kroju, ponieważ klasyka jest ponadczasowa, a mniej znaczy więcej. Pomysły na funkcjonalności wzięły się z życiowych sytuacji. Nosimy marynarki i tworzymy marynarki, które sami chcemy nosić. Np. system mocowania słuchawek to efekt tego, że wykonuję i odbieram mnóstwo połączeń telefonicznych. Często potrzebuję dwóch rąk podczas pracy czy np. podczas prowadzenia samochodu, a ten system bardzo ułatwia mi utrzymanie zestawu słuchawkowego w należytym porządku, powiedziałbym nawet w pogotowiu 😉 Każda funkcjonalność dodana do naszych marynarek wzięła się z potrzeby ułatwiania sobie codzienności. Często widzę mężczyzn, którzy po zdjęciu marynarki nie wiedzą co z nią zrobić. My mamy szelki – polecam 🙂

14716194_1186363634744216_3755293188344511148_n

Czy według Ciebie polskie społeczeństwo ubiera się świadomie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Jestem mocno skoncentrowany na męskim krawiectwie i nie śledzę wielu rzeczy poza tym swoim światem. Myślę, że jest pokaźna grupa polaków, która świadomie dobiera poszczególne elementy garderoby. Na co dzień mam styczność z takimi ludźmi i bardzo cieszy mnie fakt, że ta grupa wciąż się powiększa. Oczywiście z drugiej strony są ludzie, którzy zupełnie nie zwracają uwagi na ubiór i komunikaty jakie wysyłają światu poprzez swój strój. Pamiętajmy jednak, że różnorodność jest potrzebna. Osobiście wyznaję zasadę, że wygląd to nie wszystko, ale zdecydowanie więcej niż nic, dlatego zawsze warto wyglądać tak, by czuć się dobrze, być pewnym siebie, a przede wszystkim być ubranym, a nie przebranym.

fb: www.facebook.com/pracowniaklimek/?fref=ts
sklep: pracowniaklimek.com
instagram: instagram.com/pracowniaklimek

Be First to Comment

Dodaj komentarz