Skip to content

Noś się świadomie & Natalia Golec

Team Noś się świadomie miał przyjemność gościć na zeszłorocznym New Look Design Refresh. To właśnie tam poznałyśmy  Natalię Golec, która wygrała w kategorii FASHION.  Pokaz możecie podziwiać na zdjęciach poniżej. Cała kolekcja była również naszym faworytem, jej świeżość i delikatność wpadła nam w oko! Zapraszamy do zapoznania się z młodą i bardzo utalentowaną autorką projektów, a wygranej bardzo gratulujemy!

Zdradzisz nam jak wygląda Twoja życiowa droga zawodowa?
Aktualnie jestem Projektantem w dużej firmie odzieżowej w Trójmieście i uczę się na ostatnim roku w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Wcześniej, po drodze zdążyłam także skończyć Prawo na Uniwersytecie Gdańskim, co dało mi dużo użytecznej wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu, którą z pewnością wykorzystam. Jestem ogromnie głodna wiedzy i chcę się rozwijać.
Po obronie dyplomu w MSKPU pewnie znajdę sobie kolejną dziedzinę do zbadania bo wciąż mam ochotę się uczyć, ale tym razem będzie to na pewno coś ściśle związanego z kierunkami kreatywnymi w celu rozwijania się na polu modowym. Obecnie pracuję nad swoim własnym brandem odzieżowym.

 Komu dedykujesz swoje projekty?
Odbiorca moich kolekcji to kobieta w wieku ok. 25-40 lat, o dużej wrażliwości estetycznej, dokonująca świadomych wyborów modowych. Moje projekty to propozycja dla klientki szukającej alternatywy dla basicowej mody, chcąc wyróżniać się na co dzień oryginalnym designem.

Zostałaś zwyciężczynią konkursu New Look Design Refresh w kategorii Fashion? Czym inspirowałaś się tworząc Twoją wspaniałą kolekcję?

Inspiracja do kolekcji pojawiła się podczas pobytu we Włoszech, co fajnie złożyło się z tematem tegorocznej edycji konkursu La Dolce Vita. Obserwując włoski styl życia, postanowiłam zrobić męską kolekcję dla kobiet.

Sylwetki wykonane zostały z tkanin używanych w odzieży męskiej, skrojonych tym razem w bardziej kobiece formy. Powstały z dekonstrukcji męskiej marynarki oraz klasycznej koszuli, której elementy zostały poskładane na nowo w inne, już bardziej kobiece formy. Są warstwowe i modułowe, często ten sam element konstrukcyjny koszuli pojawia się w kolekcji w zupełnie innym miejscu i formie.

Jakie są Twoje plany na najbliższy czas? Gdzie możemy znaleźć Twoje kreacje?
Następnego dnia po pokazie New Look Design zaczęłam pracę nad kolejną kolekcją. Tym razem kolekcją dyplomową, której będę bronić w marcu. Dyplomy MSKPU zapowiadają się w tym roku bardzo obiecująco więc zachęcam do śledzenia tego wydarzenia.
Równolegle rozbudowuje zwycięską kolekcję New Look Design Refresh 2016 i realizuję indywidualne zamówienia po pokazie. Pełną parą idzie też praca nad moją marką, brandingiem i sklepem online, który powinien być dostępny już w marcu przyszłego roku. Póki co zainteresowanych kolekcją zapraszam do indywidualnego kontaktu.

Czy uważasz, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Polski rynek mody mocno się rozwija i mimo swoich gorszych i lepszych chwil zaczyna dostarczać klientowi nową jakość w postaci świadomej, zrównoważonej mody o oryginalnym designie, która staje się alternatywą dla propozycji sieciowej . Mam ogromną nadzieję, że to wykreuje chęć polskiego konsumenta do dokonania bardziej świadomych zakupów i rozszerzenia swoich kryteriów wyboru o nowe kategorie jak m.in. sposób produkcji, wartość projektową i jakość obok atrakcyjności cenowej. Do tej pory nie było w polskiej modzie tak dużej dostępności tego typu mody więc wierzę, że wraz z jej rozwojem powstanie i większa potrzeba.
Myślę że przed polskimi projektantami ciężkie zadanie w przekonaniu odbiorcy, że oferta małych brandów jest konkurencyjna dla mody sieciowej i proponuje wartościowy produkt, w który warto zainwestować. Wierzę, że ta świadomość jeszcze bardziej się u nas rozwinie, ale czy tak będzie zależy w głównej mierze od tego czy my projektanci jako cała branża będziemy mieli tę wartościową modę do zaoferowania.

Be First to Comment

Dodaj komentarz