Skip to content

Moda na Nadodrzu – 7 luty 2015

„Moda na Nadodrzu” to szyld, pod którym udało się połączyć 30 wrocławskich projektantów i rękodzielników. Najbliższa sobota będzie okazją do kupienia unikatowych ubrań, biżuterii i dodatków modowych. „Moda na Nadodrzu” odbywa się cyklicznie w Łokietka 5 – ale to nie tylko targi, ale realna współpraca twórców, wymiana doświadczeń, wiedzy i pomysłów. Projektanci wchodzą ze sobą w kooprodukcje, czy wspólne sesje zdjęciowe. Na ten rok planowany jest także pierwszy pokaz mody. – tak mówią sami o Sobie.  

Parę dni temu rozmawiałyśmy z Pawłem Głośnym koordynatorem projektu. 
Skąd pomysł na taką inicjatywę ?
Naszym głównym celem było przyciągnięcie wrocławskich projektantów na Nadodrze, gdyż nie ma tu zbyt wielu miejsc związanych z modą, a miejsce to niewątpliwie sprzyja wszelkim artystycznym inicjatywom. Zrzeszenie tak wielu projektantów daje duże pole do współpracy między nimi, regularne spotkania (na targach i spotkaniach organizacyjnych) dodatkowo spajają grupę i tworzą poczucie konsolidacji. Pomysł na utworzenie marki pojawił się po dwóch wcześniejszych kiermaszach mody organizowanych w Infopunkcie Nadodrze w ramach Nocy Nadodrza. Obserwując duży entuzjazm wystawców, ich potencjał, bardzo pozytywną atmosferę pomyśleliśmy, że fajnie by było dać projektantom możliwość organizowania targów częściej-także poza Nocami Nadodrza, pod jedną marką, w jednym miejscu.
Trudno było zmotywować artystów ?
Projektanci nasz pomysł oczywiście przyjęli mega dobrze 🙂 praktycznie z marszu zaczęliśmy pracować nad logiem, wymyśleniem nazwy, ustalaniem terminów, promocją. W tworzenie grafiki, zdjęć, filmów promocyjnych zaangażowały się osoby z najbliższego otoczenia projektantów (partnerzy, znajomi) oraz Infopunktu Nadodrze. 

Od dawna działacie w takiej formie ? 

Pierwsza edycja pod szyldem Moda na Nadodrzu odbyła się 16.11.2014

Czy przy organizacji takich akcji zauważyliście czy Wrocławianie noszą się świadomie ?

Świadome noszenie się Wrocławian można ocenić po liczbie ludzi odwiedzających targi Moda na Nadodrzu oraz po ilości produktów sprzedanych przez wystawców. Jeśli chodzi o odbiorców, to nasze targi cieszą się dużą popularnością i momentami są u nas po prostu tłumy. Sami wystawcy są zadowolenie ze sprzedaży, a wielu z nich ma już swoich stałych klientów.

7 lutego w południe będziecie mogli uczestniczyć w kolejnej edycji tego wydarzenia, jeśli nie jesteście z Wrocławia, a chcielibyście uczestniczyć w tym wydarzeniu, nie martwcie się, fotorelacja pojawi się na naszej stronie 🙂 

M.

Be First to Comment

Dodaj komentarz