Skip to content

Many Mornings – ty kupujesz jedną pare, kolejna trafia do potrzebujących !

 
Dzisiaj rozmawiałyśmy z Adrianem i Maćkiem, którzy tworzą Many Mornings, szałowe skarpety,  powstające w Aleksandrowie Łódźkim, nazywanym przez nich polskim „Skarpetkowiem”, gdzie tradycja produkcji skarpet sięga ponad 100 lat. Chłopaki chwalą się na swojej stronie, że wspierają lokalność, ich skarpetki powstają w rodzinnym przedsiębiorstwie z 25 letnim doświadczeniem. Zaintrygowali Nas nie tylko tym, że robią coś oryginalnego,  przy tym wszystkim pomagają potrzebującym.
ich skarpety znajdziecie na manymornings.com

NSŚ: Skąd pomysł by tak działać ?
MM: Jak myśleliśmy o założeniu własnego biznesu, to nie patrzyliśmy na niego tylko z punktu widzenia zarabiania pieniędzy, ale chcieliśmy poprzez naszą firmę dać coś ludziom, zrobić coś dobrego, a przy tym odczuwać radość z tych działań. Znaleźliśmy w międzyczasie markę TOMS, która wprowadziła taki model 1 za 1. Oni sprzedają buty, a my uznaliśmy, że czemu nie skarpety.

NSŚ: Jak wygladał wasz start, czy było łatwo ?

MM: Nadal jesteśmy na starcie, rozpoczęliśmy na początku listopada i od tamtego czasu pracujemy bardzo intensywnie. Nasz produkt został bardzo ciepło przyjęty, spotykamy się ze świetnym odbiorem, co nas super cieszy, ale przez to nie mamy czasu dokończyć w pełni planów i pomysłów jakie były na samym początku. Sam pomysł marki i jej wizerunek powstał poprzez kreatywną pracę na zasadzie wolnych myśli i skojarzeń.
Wygospodarowaliśmy sobie ścianę w pokoju, na którą wpisywaliśmy wszystko, co nam przychodziło do głowy i po kilku tygodniach całość nabrała sensu. Nie jest łatwo, bo robimy prawie wszystko sami, co zabiera nam bardzo dużo czasu, a dodatkowo dopilnowujemy każdego etapu produkcji skarpet, ale jesteśmy zadowoleni z tego, co robimy i chyba nasi klienci także.

NSŚ: Czy ludzie w Polsce są świadomi w czym chodzą na co dzień ?
MM: Myślimy, że moda oraz świadomy ubiór stają się coraz bardziej powszechne i widoczne wśród Polaków.  Zaczynamy doceniać jakość oraz niebanalne wzornictwo. Z drugiej strony dostrzegamy pęd za nowością, ekspozycje w sklepach bardzo szybko się zmieniają i w takich otoczeniu trudno o określenie własnego stylu. Myślimy jednak, że ludzie poza samym wyglądem dbają o jakość oraz sposób produkcji. Docenia się małe rodzinne firmy, rękodzieło, unikatowość. I to nas bardzo cieszy.

 

Be First to Comment

Dodaj komentarz