Skip to content

Maciej Domański

Został zwycięzcą grudniowej edycji New Look Design Refresh w kategorii inspiracja Carlo Rossi. Maciej Domański, działający na rynku już wiele lat, ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jego talent i zaangażowanie utwierdzają nas w przekonaniu, ze polska moda ma się dobrze i idzie do przodu z każdym dniem . Jego projekty ślubne zdobyły tytuł „Polskiej Kreacji Ślubnej” niejednokrotnie, a kreacje zachwyciły m.in. takie gwiazdy jak Katarzyna Żak, Aleksandra Kostka, Monika Mrozowska.

Życzymy dalszym sukcesów!

Jak zostałeś projektantem mody?

to długa i ciężka droga. Od dziecka interesowały mnie suknie ślubne i balowe. W swojej miejscowości bylem w kościele na każdym ślubie aby podziwiać suknie panien młodych. Na początku przenosiłem je na kartkę, z czasem powstawały mini sukienki dla lalek, ale było mi mało… stworzyłem pierwszą suknię z zasłony – mierzyła mi ją moja ciocia. Później otrzymałem jej suknię ślubną. Przerobiłem ją po swojemu i od tego momentu zacząłem tworzyć pierwsze kolekcje, które z roku na rok były coraz bardziej dopracowane. Wciągnęło mnie to bardzo i nie wyobrażam sobie, żebym robił w życiu coś innego. Dziś powstają nie tylko suknie ślubne ale tez stroje dzienne, póki co głównie dla kobiet, ale powoli wchodzę też w modę męską.

Jakie kobiety widzisz projektując swoje kolekcje?

Widzę przede wszystkim kobietę, która zna swoją wartość i którą nie interesują błyskotki. Jest to kobieta z jednej strony subtelna, delikatna i romantyczna, ale z drugiej nie boi się pokazać, że jest kobietą z tzw. pazurem i nie brakuje jej odwagi. Połączenie tych dwóch skrajności to mieszanka, w której najbardziej się odnajduję. Wiem, że nigdy nie zaprojektuję czegoś, co nie będzie się wpisywało w wizję, jaka mam w głowie. Jeśli wiem, że kobieta będzie w czymś wyglądała fatalnie, to z szacunku do niej wolę odmówić współpracy.

Zostałeś zwycięzcą konkursu dla młodych projektantów New Look Design Refresh, jak się z tym czujesz? Czym inspirowałeś się tworząc brzoskwiniową suknię?

Teraz już ochłonąłem – minęło trochę czasu i tak naprawdę szybko zabrałem się za tworzenie kolekcji na Warsaw Fashion Street, w którym udział, był jedną z nagród. Pewnie większość zwycięzców to mówi, ale ja naprawdę byłem zaskoczony wygrana, patrząc na kreacje innych projektantów – szczególnie Barbary Piekut, którą przy okazji serdecznie pozdrawiam 🙂 Jeśli chodzi o suknię, to główną inspiracją był kolor brzoskwini i świeżość, z jaką kojarzy mi się ten owoc. Zwiewna forma to inspiracja cieplejszymi, słonecznymi dniami, natomiast delikatnie musujące wino podkreślają kryształki Svarovskiego, które subtelnie rzucone na sukni, dają efekt świeżości i lekkości. Złoty pasek w talii nadaje całości charakteru.

Jakie są Twoje plany na najbliższy czas? Gdzie możemy znaleźć Twoje kreacje?

Jak już wspomniałem, najbliższy czas to skupienie się na kolekcji na Warsaw Fashion Street, który już w czerwcu. W międzyczasie wybieram się do Rzymu, by zaczerpnąć nieco inspiracji. Moje projekty można w tej chwili zobaczyć głównie na oficjalnej stronie oraz profilu na Facebooku, ale w planach mam już otwarcie internetowego butiku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w niedalekiej przyszłości pojawi się również butik stacjonarny.

Czy uważasz, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?

Z roku na rok na pewno jest coraz lepiej, ale do światowych standardów jeszcze kawałek drogi. Polacy zaczynają mieć świadomość, że to co na sobie noszą ma ogromne znaczenie i wpływa nie tylko na to, jak odbierają nas inni, ale przede wszystkim na to, jak czujemy się sami ze sobą. To właśnie lepsze samopoczucie coraz cześciej wygrywa z tym, że czasami ktoś się z naszego stroju zaśmieje – zwyczajnie przestaje nas to powoli obchodzić i w mojej ocenie to bardzo dobrze. Jesteśmy w tej chwili pełnoprawnymi obywatelami świata, sporo podróżujemy, obserwujemy inne narodowości i czerpiemy inspiracje. Im dłużej taka sytuacja będzie trwała, tym większa będzie nasza świadomość w tej materii.

FB

WWW

Be First to Comment

Dodaj komentarz