Skip to content

KULTA

Kulta to polska, niezależna marka odzieżowa. Poszczególne kolekcje stanowią kolejne, ponadsezonowe odsłony klasycznych ubrań o nieco skandynawskim charakterze, nawiązują także do mody japońskiej. Prostota, odwołania do mody męskiej oraz dopracowane detale wyróżniają wszystkie projekty marki. Posiadają one pewien element emocjonalności, którego źródłem jest charakterystyczna estetyka oraz łamanie oczywistości.  Nazwa Kulta kryje w sobie tajemniczość, wolność i twórczość. Ubrania Kulty kierowane są do osób ceniących wysoką jakość i poszukujących nowych, unikatowych form. Wszystkie rzeczy produkowane są z ogromną starannością w małych pracowniach krawieckich w Polsce. Wykonywane są z poszanowaniem etycznych wartości.

Less is the new more to czwarta odsłona Kulty. Najnowsza, wiosenna kolekcja marki to przede wszystkim prostota, geometryczne detale oraz dbałość o formę i materiały. Kulcie jeszcze nigdy nie było tak blisko do nieco surowej, japońskiej estetyki.

Marynarka, kamizelka, narzuta, koszula – poszczególne elementy kolekcji budują ciekawe i  nieoczywiste sylwetki, wprowadzają też charakterystyczny porządek. Kolejne modele nazwane zostały słowami zdania – tytułu: Less is the new more. Ład widoczny jest u Kulty również w samych formach ubrań. Geometryczne rozwiązania, ostre cięcia, duże, symetryczne kieszenie – siła marki tkwi w zamiłowaniu do japońskiej prostoty.

Less is the new more łączy ze sobą przeciwieństwa. Nieco męskie płaszcze i marynarki o fasonie oversize, zestawione z lekkimi sukienkami i wiązaniami w talii, zyskują nowego charakteru. Eleganckie rozwiązania łączą się z codziennymi. Szlachetność wełen przełamują cienka bawełna oraz len z domieszką miękkiej wiskozy. Dominującą w kolekcji czerń – delikatne odcienie beżu i ponadczasowego granatu. Liczy się także niewidoczny na pierwszy rzut oka detal. Przekorne „kulta mać”, wyhaftowane na plecach pozornie prostych koszulek nadaje im żartobliwego charakteru.
Kulta to marka, która od początku stawia na ponadczasowy design i funkcjonalność ubrań. Wiosenna odsłona to propozycje, które wymykają się schematom i sezonom: klasyczny płaszcz, kamizelkę z dużymi kieszeniami czy przedłużaną kurtkę z kapturem założyć można bez względu na porę roku i okazję. Charakteru dodają oryginalne stylizacje, w których najważniejsza jest gra proporcjami i długościami poszczególnych elementów. Less is the new more to nieoczywisty zbiór sylwetek, które skłaniają do tworzenia nowych, zaskakujących połączeń.

Skorzystaj z rabatu – 25zł na całą kolekcje, zapisz się do newslettera ! 

Zdjęcia: Michał Dąbrowski Modelka: Alicja Frączek Makijaż: Gosia Waluś MakeupArtist

Facebook
WWW

Be First to Comment

Dodaj komentarz