Skip to content

Joanna Sikorska Design

Mamy przyjemność przedstawić Wam kolejną uzdolnioną projektantkę, Joannę Sikorską, która w swoich projektach łączy klasyczne kroje z najnowszymi technologiami. Joanna używa drukarek 3d, dzięki, którym odkryła nieznane nikomu techniki tworzenia ubrań. Ten innowacyjny sposób nie jest powszechnie używany przez projektantów, dlatego projekty Asi są niesamowicie oryginalne i interesujące. To zdecydowanie propozycja dla kobiet ceniących sobie najbardziej unikatowy design. Za projektantką już mnóstwo osiągnięć, my jednak życzymy jej jeszcze więcej sukcesów i owocnego rozwoju marki!

 

Czy Twoje kolekcje są autorskie? Czym się inspirujesz tworząc ubrania?
Udało mi się znaleźć własny obszar w projektowaniu jako jedyna używam drukarek 3d do tworzenia ubrań , opracowałam metodę, której nie stosuje nikt inny, mianowicie drukuję różnego rodzaju ornamenty i umieszczam je na tkaninie dzięki temu powstaje rodzaj nowoczesnego haftu, metoda ta do najprostszych nie należy, sporo czasu zajmuję projektowanie samych modeli druk też nie jest ekspresowy, ale to jedyny sposób na tworzenie unikatowych produktów. Metoda ta jest na tyle interesującą ,że postanowiłam działać dwutorowo , tworzę markę INSOLENT gdzie znaleźć można klasyczne bluzy z printami 3D , oraz mam swoje atelier  sygnowane nazwiskiem przy ulicy Chmielnej 34/ 80 w Warszawie , gdzie tworze rzeczy na indywidualne zamówienie.
Jakie szkoły skończyłaś? jest to wykształcenie związane z modą?
Skończyłam malarstwo i multimedia na ASP we Wrocławiu,  w momencie kiedy wybierałam kierunek studiów nie było jeszcze  tak świetnej szkoły jak Katedry Mody w Warszawie więc nie chciałam marnować czasu na uczelni ze słabym programem.
Projektując kolekcję jaką widzisz kobietę?
Tak jak już wspomniałam pracuje dwutorowo, marka INSOLENT, która w kilku językach oznacza osobę zuchwałą jest skierowana do młodych kobiet, które chcą nosić ,,elegancki streetwear” w atelier,  natomiast dokonuje się tzw. przemiana, za pomocą stroju podkreślam wszystko to co najlepsze w kobiecie, ale nie ukrywam że kobieta odważna i świadoma będzie zawsze moim archetypem.
Czym wyróżniasz się od innych polski marek?
Tym, że nie nic nie powielam, może właśnie skończenie malarstwa dało mi ten komfort bo na uczelni szukanie nowych rozwiązań było sprawą priorytetową .
 Czy uważasz, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Uważam , że jest coraz lepiej, ale dalej brakuje odwagi na bawienie się modą .

Be First to Comment

Dodaj komentarz