Skip to content

GLOV

Innowacyjne produkty GLOV odmieniły demakijaż każdej kobiety 0 180 stopni. Rękawice GLOV potrafią zmyć starannie pełen makijaż tylko i wyłącznie za pomocą wody. To produkt innowacyjny, pierwszy tego typu na rynku światowym. Idealny dla każdego rodzaju skóry. Stał się świetną alternatywą dla drogich mleczek i płynów. Tajemnicą produktów GLOV jest tkanina, w całości opracowana przez właścicielki marki. Chcecie wiedzieć co sprawia, że GLOV to czysta magia? Zapraszamy do lektury!

Co było pierwsze? Pomysł na markę kosmetyczną, czy rękawice do demakijażu?

Ewa: Najpierw stworzyłyśmy GLOV. To pierwszy produkt na rynku światowym, który usuwa makijaż i inne zanieczyszczenia wyłącznie za pomocą wody. Rękawice GLOV są odpowiednie do każdego rodzaju cery, nawet atopowej. Ponadto, nie naruszają bariery hydrolipidowej, czyli nie zaburzają naturalnego pH i są hipoalergiczne. Dlatego polecane są wszystkim kobietom bez względu na wiek.

Poza oczyszczeniem, GLOV wykazują lekkie działanie peelingujące, a także pobudzają mikrokrążenie skóry. Wykonując nimi delikatny masaż, już od początku stosowania, można zauważyć, że stan cery ulegnie wyraźnej poprawie, stanie się ona bardziej elastyczna, wygładzona i jędrna.

A co najważniejsze GLOV jest po prostu wygodna alternatywą do tradycyjnego demakijażu.

Początkowo stworzyłyśmy je dla siebie, jednak, kiedy zobaczyłyśmy, jak bardzo pierwsze prototypy podobają się naszym mamom, siostrom, kuzynkom, koleżankom, uświadomiłyśmy sobie, że to produkt wart skomercjalizowania. Spółka Phenicoptere została zarejestrowana w Polsce w 2012 roku jako producent innowacyjnych produktów do oczyszczania skóry. Na swoim koncie mamy wiele prestiżowych nagród i nominacji. Marka GLOV została doceniona np. przez magazyn Brief, Glamour oraz Dziennik Gazeta Prawna.

Jak narodził się pomysł na rękawice umożliwiające zmywanie codziennego makijażu? Proces stworzenia materiału na rękawice na pewno nie był łatwy.

Monika: Pewnego wieczoru, ponad 7 lat temu, wróciłam zmęczona do hotelu. Przed położeniem się spać musiałam oczywiście zmyć makijaż, ale akurat skończyły mi się płatki albo tonik. To właśnie wtedy zamarzył mi się produkt, który wyjątkowo szybko i sprawnie „rozprawiłby się” z  makijażem. Jednak pomysł na rękawice do oczyszczania miał swoje podwaliny aż w Tasmanii. To tam, podczas praktyk w klinice chirurgii plastycznej po raz pierwszy spotkałam się z tematem mikrowłókien, który zainspirował mnie do stworzenia tekstyliów do oczyszczania skóry.

Wypracowanie nowego podejścia do demakijażu wymagało zupełnie nowej technologii. Przez prawie trzy lata zespół Phenicoptere badał tysiące różnych splotów, składów i struktur włókien. Rękawice GLOV zostały wykonane w nanotechnologii, ze specjalnych mikrowłókien, które skutecznie redukują nadmiar sebum i są hipoalergiczne. Dzięki połączeniu włókien do 100 razy cieńszych od ludzkiego włosa, które w przekroju mają kształt rozgwiazdy, GLOV z łatwością zmywają makijaż, przyciągając zanieczyszczenia niczym magnes. Włókna stworzone są z poliamidu, który jest odpowiedzialny za absorbcję wody, i poliestru, który absorbuje tłuszcze. Taka kombinacja powoduje, że po zastosowaniu rękawic powierzchnia skóry pozostaje w naturalnej harmonii hydrolipidowej, czyli nie zaburza naturalnego pH zdrowej skóry. GLOV są odpowiednie dla każdego typu cery: tłustej, suchej i mieszanej. Nie wywołują podrażnień nawet na skórze atopowej. Prozdrowotne działanie zostało potwierdzone m.in. badaniami laboratoryjnymi SkinLab.

Jakie uczucie towarzyszyło wam podczas gdy makijażysta Kim Kardashian zachwycił się waszym produktem? Rozpierała was duma?

Oczywiście, Mario Dedivanovic to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych makijażystów na świecie. Kiedy wysłałyśmy mu GLOV w prezencie, a on opublikował go na swoim Snapchacie, wiedziałyśmy, że produkt mu się spodobał. Jednak kulminacja naszego zadowolenia nastąpiła, kiedy Mario użył GLOV na scenie zmywając makijaż Kim Kardashian! Jak to zobaczyłam, nie mogłam w to uwierzyć! Byłam jak sparaliżowana przez kilka minut. To był jeden z tych momentów kiedy czujesz, że marzenia się spełniają, a twoja ciężka, wieloletnia praca przynosi efekty i daje ogromną satysfakcję.

Jaki jest wasz sekret dbania o skórę twarzy w zimie, a jaki w lecie? Różni się, a może jest taki sam?

Ewa: GLOV  używamy przez cały czas, niezależnie od pogody. W lecie dodatkowo można stosować go również w ciągu dnia. Kiedy jest gorąco i nasza skóra poci się GLOV idealnie oczyszcza i odświeża, zmywając sebum i nadając naszej skórze matowy efekt. Po oczyszczeniu twarzy,  latem nakładamy krem odżywczo-nawilżający, koniecznie z filtrem. Natomiast zimą wybieramy bardziej natłuszczający, o gęstej konsystencji. Dobry krem na zimę powinien chronić twarz przed wiatrem, mrozem i promieniowaniem słonecznym.

Czy uważacie że naturalna branża kosmetyczna w Polsce  jest coraz bardziej świadoma ? (Czy jest coraz więcej marek polskich i jednocześnie naturalnych? Czy polki zaczynają widzieć różnice między kosmetykami chemicznymi a naturalnymi? )

Monika: Inspiracją do stworzenia naszych produktów były badania dotyczące negatywnego wpływu chemicznych składników kosmetyków oraz detergentów na organizm człowieka, a także troska o środowisko naturalne.

Od kilku lat można zaobserwować wzrost zapotrzebowania konsumentek na naturalne produkty do pielęgnacji ciała i twarzy. Kobiety zaczęły uważniej czytać składy kosmetyków, używać czystych olejów do nawilżania twarzy. Zwiększenie świadomości odnośnie wpływu chemicznych składników na nasze ciała oraz poszukiwanie pielęgnacji bliższej natury pobudziło poszukiwanie nowych rozwiązań.  Otwiera się na nie coraz więcej kobiet.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów przeznaczonych do oczyszczania twarzy, w których składzie znajdują się sztuczne składniki chemiczne. Niektóre mogą powodować podrażnienie, a nawet alergie. Osiągnęłyśmy taki sukces właśnie dlatego, że wyszłyśmy naprzeciw oczekiwaniom. Każda kobieta, na każdej szerokości geograficznej zmywa makijaż, a jeśli nie maluje się, to chce mieć czystą cerę. Fakt, że może to zrobić wyłącznie za pomocą wody sprawił, że była to prawdziwa rewolucja, jak się okazało, na globalną skalę.

Nasze klientki są zachwycone, że nie potrzebują już żadnych toników czy mleczek, że w kontekście wyjazdów i ograniczeń co do przewozu płynów w samolotach, to jest dla nich fantastyczne rozwiązanie. Ogromna wartością jest dla nich to, że GLOV są odpowiednie dla każdego typu cery i nie wywołują podrażnień nawet przy skórze atopowej. Ponadto, nie naruszają bariery hydrolipidowej, czyli nie zaburzają naturalnego pH i są hipoalergiczne.

Nasze produkty dostępne są zarówno w sklepie internetowym (www.glov.co), jak i w wielu sieciach drogeryjnych, co sprawia, że są łatwo dostępne dla każdego, bez względu na to, gdzie dana osoba lubi robić zakupy. Biorąc pod uwagę to, że stworzyłyśmy GLOV kilka lat temu, a już dystrybuujemy je do ponad 40 krajów: w UE, na Bliski Wschód, a także do Stanów Zjednoczonych i to, że są bestsellerem m.in. we francuskiej sieci perfumerii Monoprix i w szwajcarskim Marionnaud świadczy o tym, że zapotrzebowanie na tego typu produkty na całym świecie jest naprawdę duże.

NASZE OPINIE 

Paulina:Imponuje mi fakt, że założycielki marki, przez wiele lat tworzyły materiał odpowiedni do zmycia makijażu za pomocą wody. Ogromną zaletą jest wielorazowość rękawic, zajmują mało miejsca, pozwalają szybko zmyć makijaż oraz cieszyć się ich produktem przez długi czas. Pierwszym wrażeniem po otworzeniu paczki z rękawicami GLOV było zaskoczenie w materiale, to jak miękki i przyjemny jest w dotyku. Rzeczywiście tylko i wyłącznie za pomocą wody jest w stanie ie zmyć cały makijaż, od podkładu po kredki do brwi czy eyeliner, a cały proces naprawdę trwa kilka minut. Nie bez powodu makijażysta Kim Kardashian zakochał się w ich produktach!

Martyna: Demakijaż jest dla mnie najważniejszą częścią wieczornej rutyny. Doceniam produkty, które umożliwiają mi dokładne zmycie makijażu, a jednocześnie ich użycie nie sprawia kłopotów i zajmuje kilka minut. Do rękawicy GLOV byłam bardzo sceptycznie nastawiona, nie wierzyłam, że za pomocą samej wody uzyskam satysfakcjonujące mnie oczyszczenie twarzy. Myliłam się. Produkt GLOV czyni cuda. Cały makijaż twarzy – tusz, podkład i pomadka schodzi bez problemu. Proces zmywania trwa kilka minut i nie wymaga żadnych nadzwyczajnych zdolności. Miałam problem z dokładnym wypraniem materiału, ale nie stanowi to istotnego problemu. Przez okres testowanie GLOV nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, wyprysków, lub zapchanych porów. Twarz jest oczyszczona i nie podrażniona. Materiał fajnie współgra ze skórą alergiczną i suchą. Jestem w 100% zadowolona z produktu, będe go stosować nadal jak najczęściej się da 🙂

www | fb

Be First to Comment

Dodaj komentarz