Skip to content

EGOMETRIA
EGOMETRIA
Wygoda w połączeniu z wyszukaną formą oraz niebanalnym wykończeniem to atuty marki Egometria. Dla autorek tych wspaniałych projektów największą inspiracją jest geometria oraz natura, co 
w połączeniu tworzy spójną całość. W wywiadzie opowiadają o początkach własnej działalności
oraz o tym co jest najważniejsze w tworzeniu projektu.Skąd wziął się pomysł na założenie własnej działalności? Jak wyglądały Wasze początki?

Nasze zainteresowania modowe zaczęłyśmy pogłębiać w kierunku projektowania już w liceum. Egometria powstała w ramach naszych prac dyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Początkowo nie myślałyśmy 

o wprowadzaniu go w życie, skupiałyśmy się na dopracowaniu wszystkich szczegółów. Później udało się stworzyć markę, dostałyśmy dotacje z Unii Europejskiej i wszystko zaczęło się rozwijać.


Jak powstają Wasze projekty? Od czego zaczynacie projektowanie?

Zawsze od inspiracji, które czasem znajdujemy w przypadkowych okolicznościach. Pomysł jest najważniejszy. Jeśli znajdziemy koncepcję, do której obie jesteśmy przekonane na sto procent, zaczynamy działać. Proces projektowania jest bardzo przyjemny, ale pochłania też sporo czasu. Robimy wszystko z wielkim zapałem, żeby jak najszybciej zobaczyć efekty.
Skąd pochodzą materiały, z których są wykonane Wasze ubrania?

Większość materiałów jest produkcji polskiej, ale są też ubrania wykonane z włoskich tkanin. Materiały kupujemy w bardzo rożnych miejscach. Czasem wchodzimy do przypadkowego sklepu 

z tkaninami i znajdujemy coś, co na pewno musi znaleźć się w kolekcji. Staramy się wybierać naturalne tkaniny, ale o takie teraz niełatwo.Do kogo jest skierowana Wasza twórczość?

Część projektów to bardzo uniwersalne ubrania, które każdy mógłby założyć, dopasować do innych części swojej garderoby. Są też takie, które kierujemy do osób nie skupiających się jedynie na wygodzie, ale lubiących eksperymenty. To oryginalne, przyciągające wzrok stylizacje.
Co chcielibyście przekazać młodym,początkującym markom/projektantom?

Dużo wytrwałości. Poza tym pasja zawsze powinna być na pierwszym miejscu, a biznes na drugim. W przeciwnym razie przestaniecie kochać to co robicie.


Czy według Was polskie społeczeństwo jest świadome tego co nosi?

Myślę, że niewiele osób w Polsce stara się wyglądem wyrazić siebie. Polacy kupują drogie, dobre ubrania, ale zestawiają je w nudny, oklepany sposób. Dlatego na ulicy wiele osób wygląda podobnie.
Be First to Comment

Dodaj komentarz