Skip to content

dvojka

Zdjęcie użytkownika DVOJKA.

Pewnego razu dwie ambitne studentki, po lepszym poznaniu się, postanowiły razem stworzyć coś niesamowitego. Dvojka- to ich dziecko. Pełne pasji, kolorowych detali oraz perfekcji na każdym centymetrze. Ich pierwszą a zarazem największą inspiracją była estetyka filmowa, dziś jest to malarstwo i plakaty z przełomu XIX i XXw. 

Jaka jest historia waszego duetu? Znacie się od lat czy może połączyła Was marka?

Poznałyśmy się w Łodzi, na studiach. Najpierw nasza znajomość miała charakter tylko towarzyski ale z czasem uświadomiłyśmy sobie, że warto byłoby połączyć swoje pasje i zacząć projektować razem. Wiktoria poszła bardziej w stronę tkanin, a Dorota zajęła się projektowaniem ubrań. Dlatego też dobrze się uzupełniamy i lubimy ze sobą pracować. Przez moment grałyśmy nawet razem w drużynie koszykarskiej, a dzięki niej można się nauczyć prawdziwej współpracy. 🙂

W Waszej kolekcji widać, że skupiacie się na detalach i wzorach. Czym jest to spowodowane?

 To pytanie pada często ale zawsze ciężko nam na nie odpowiedzieć. Obie bardzo lubimy minimalistyczny styl, proste formy, czyste kolory. Ale minimalizm jest teraz w modzie i w rezultacie powstaje bardzo wiele kolekcji podobnych do siebie. My chcemy się jakoś wyróżnić. Chyba właśnie stąd te faktury, kolory i wzory. Kiedy pracujemy często zaczyna się od burzy mózgów, podczas której padają dziwne, śmieszne, a czasem nawet absurdalne pomysły. Później szlifujemy je tak, by przeistoczyły się w projekt, który zaciekawi odbiorcę. Dbamy przy tym o każdy detal: szew, zakładkę, koralik; chcemy żeby wszystko było wykonane idealnie. Podsumowując: 20% szaleństwa i 80% perfekcji.

Czym inspirowane są Wasze projekty?

 Nasza pierwsza wspólna kolekcja inspirowana jest estetyką filmów Wesa Andersona. Zachwyciły nas ich kolory, teatralność, humor, scenografia, dbałość o każdy detal. To wszystko starałyśmy się zawrzeć w kolekcji. Każda sylwetka odpowiada jednemu konkretnemu kadrowi z filmu. Kolekcja nad którą pracujemy obecnie również będzie bardzo żywa i kolorowa. Tym razem inspirowałyśmy się malarstwem i plakatami przełomu XIX i XX wieku. Zachwyciły nas w nich przede wszystkim odważne zestawienia wzorów i kolorów oddające nastroje artystów.

Gdybyście miały opisać swoją markę w trzech słowach, to jakie by one były?

Pasja, dokładność, rzemiosło. W tej kolejności. Wszystkie nasze projekty biorą się przede wszystkim z miłości do mody i tkanin; robimy to przede wszystkim dla siebie, bo zwyczajnie uwielbiamy projektowanie! Wierzymy, że ludzie z pasją przyciągają do siebie innych i na tym będziemy budować naszą markę. Dokładność, bo obie jesteśmy perfekcjonistkami; wszystko musi być wykonane idealnie. Nawet te szwy, których użytkownik nie jest w stanie zobaczyć, bo są schowane w środku. Trzecie słowo to rzemiosło – same często tkamy, dziergamy haftujemy i bardzo wysoko cenimy sobie ręcznie wykonywane elementy. Szukamy inspiracji w zapomnianych technikach i staramy się dostosowywać je do potrzeb współczesnej mody.

Czy uważacie, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?

Chyba nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie; społeczeństwo jest zbiorem bardzo wielu odmiennych osób i każda z nich ma swoje preferencje. Jednak według nas coraz więcej ludzi świadomie kupuje ubrania – starają się wybierać produkty lepszej jakości, które na pewno posłużą dłużej, niż te z wyprzedaży w popularnych sieciówkach. Cieszy nas, że rośnie popularność lokalnych małych marek; tu widzimy też szansę dla naszego duetu.

FB

zdjęcia: Anna Zagrodzka

Be First to Comment

Dodaj komentarz