Skip to content

Cocoono

cocoono-logo-1472708220

Dzisiaj propozycja dla wszystkich świadomie dbających o swój wizerunek oraz ceniących sobie oryginalne i nowe rozwiązania. Cocoono bags workshop powstało z zamiłowania do mody i z chęci tworzenia czegoś nowego i innowacyjnego. Jak sama ich nazwa na to wskazuje szyją torebki, i to w najróżniejszych formach i kształtach. Podobno torebka każdej kobiety, mówi o niej trochę więcej i ujawnia jej osobowość. Wierzymy w to i podziwiamy projekty Cocoono, a Was zapraszamy standardowo na wywiad, w którym dowiecie się o nich nieco więcej 🙂

Czy z powstaniem firmy Cocoono wiąże się jakaś głębsza historia? Jak zaczynaliście?
Honorata: Firmę cocoono założyłam na potrzeby współpracy z korporacją, jako dekorator. Kiedy współpraca dobiegała końca odżyły marzenia ze studiów o własnym projekcie.
Początki nie należały do najłatwiejszych, często nie było nawet na benzynę. Na kasę fiskalną pożyczyła mi siostra, pierwszym krojczym był mój tata, a mama dbała o to żebym nie chodziła głodna.
Pierwszy rok przetrwałam tylko dzięki uporowi, wsparciu i ciężkiej pracy. Ale opłacało się 😉
Po dwóch latach zaczyna się głębsza historia, a właściwie uczucie. Parter w życiu staje się też parterem w biznesie, najpierw po godzinach, a potem sam porzuca korporację dla cocoono.
Razem staramy się pracować w duchu fair trade.

shopper-bag-xl-dark-grey

Wiem, że markę prowadzą dwie osoby, Honorata i Michał. Jaki jest Wasz podział obowiązków? Kto jest za co odpowiedzialny?
Michał: Zajmuje się przede wszystkim cała logistyką, marketingiem i ekonomiczną stroną działalności. Honorata zajmuje się projektowaniem, prototypami nowych modeli, śledzeniem trendów oraz organizuje codzienną produkcją. Obsługę klienta podzieliliśmy po równo 😉 Sesje zdjęciowe to pole, na którym współpracujemy najwięcej i z którego czerpiemy największą frajdę. Każdy z nas może się artystycznie wyżyć, ja za aparatem, a Honorata tworząc stylizacje.
Honorata: Można powiedzieć, że Michał jest rozumem, a ja sercem w naszej firmie 😉

70e7258504f59ec216345b04832c873ce5e00e4a_lazy

Projektując torby widzicie konkretną kobietę? Jaki ma charakter?
Honorata: Projektując staram się postępować w zgodzie ze sobą. Każda torebka jest mi bliska, każdy model mam w swojej szafie.
Kobieta cocoono jest trochę jak ja, ceni sobie luz i wygodę. Lubi proste, minimalistyczne rozwiązania ale styl hippie, też nie jest jej obcy. Przywiązuje dużą wagę do jakość i świadomie podejmuje decyzje o zakupie.
Ponieważ oboje „wyrwaliśmy się z rąk korpo” staramy się działać w duchu slow i dla takich kobiet chcemy tworzyć i pracować.

2010ab96ebb1d850f300d12fa12cd060d9926fdd_kopertowka

Jak wygląda proces tworzenia produktów? Skąd pozyskujecie materiały, kto szyje?
Michał: Wszystkie modele i fasony tworzy Honorata. Kolejnym krokiem jest ich odpowiednie skonstruowanie, dokładne wykrojenie i precyzyjne zszycie. Pracują z nami świetne dziewczyny Grażynka, Kasia, Dorotka i Halinka, doświadczone krawcowe.
Wybieramy materiały, które są zgodne ze stylem marki, bardzo dobrej jakości i nie są pochodzenia zwierzęcego. Współpracujemy z konkretnymi firmami z całej Polski, które wiedzą już czego potrzebujemy.

d114b45b6b060e0ba4964e8c9ead0ba1440e29a9_shoppeer_ciemny

Czy uważacie, że polskie społeczeństwo nosi się świadomie?
Honorata: Nie lubimy wchodzić ludziom do szafy. Każdy powinien być sobą i mieć prawo do swoich wyborów ale obserwujemy polski rynek i powstaje coraz więcej firm tworzących unikatowe ubrania, dodatki, piękną biżuterię. To znaczy, że jest na nie zapotrzebowanie. Polska moda fajnie się rozwija , zaczyna mieć swój charakter i dociera do szerszej grupy odbiorców. Naszych klientów też przybywa i coraz więcej osób zaczyna nosić się świadomie. Trzymamy kciuki, żeby kręciło się tak dalej 🙂

www

ig

fb

Be First to Comment

Dodaj komentarz